FLEYEROVY ŘETĚZY

Fleyerovy řetězy se od ostatních řetězů liší nejen konstrukcí, ale i možnostmi použití. Jsou to řetězy nosné a řetězy používané ke změně směru síly, držení protizávaží apod.
Jejich konstrukce vylučuje použití řetězových kol, nejsou zde mezery pro zuby řetězového kola a nelze je tedy použít jako řetězy hnací.

Fleyerovy řetězy jsou tvořeny opět soustavou čepů a destiček, vnější destičky jsou pevně nalisované na čepech a čepy jsou z důvodu bezpečnosti zanýtované. Vnitřní destičky jsou uloženy volně a v různých kombinacích v závislosti na velikosti přenášené síly. Ke změně směru pohybu se používají převáděcí kladky. Ke spojení řetězů se mohou použít spojovací články nebo spojovací čepy se závlačkami.

Fleyerovy řetězy se vyrábějí v několika pevnostních kategoriích: lehké provedení (LL), zesílené provedení (LH - dle ISO) nebo BL (dle ANSI) a provedení AL a FL (méně používané).

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti