Ozubené hřebeny, ozubená kola a soukolí

Ozubená kola, ozubená soukolí a ozubené hřebeny představují další prvky pro převod točivého momentu a přenos mechanické energie z jednoho ozubeného segmentu na druhý. Ve vzájemné interakci zde mohou být dvě či více ozubených kol nebo ozubená kola a hřebeny. Ozubené kolo je základní konstrukční součástí převodovek a dalších strojů, jeho užití je však velmi široké v mnoha nejen průmyslových aplikacích. Materiál ozubených kol a ozubených hřebenů se určuje především dle mechanického namáhání v konkrétní aplikaci, ale pro standardní zatížení se používá ocel dle ČSN 12050/DIN C45.

Čelní ozubená kola nabízíme s přímým ozubením a s šikmým ozubením do průměru 3200 mm s možností indukčního zakalení v metrických modulech 1.0, 1.5, 2.0, 2.5, 3.0, 4.0, 5.0, 6.0 s možností zakázkové výroby až do modulu M20.

Ozubené hřebeny dodáváme v modulech shodných s ozubenými koly, nově až do modulu M20, opět v provedení s přímým nebo šikmým ozubením a běžně z materiálu C45 s možností indukčního kalení.

Kuželová ozubená soukolí běžně nabízíme z materiálu C45 (12050) bez tepelného opracování, v typovém provedení A a B v poměrech od 1:1 do 1:4. Typ A v modulech 1.5, 2.0, 2.5, 3.0, 3.5, 4.0, 4.5, 5.0, typ B v modulech 1.0, 1.5, 2.0, 2.5, 3.0, 3.5, 4.0, 4.5, 5.0.

V případě zájmu o produkty, které nejsou obsaženy v naší standardní nabídce, např. ozubená kola a hřebeny se šikmým ozubením, případně při požadavku na zakázkovou výrobu, nás neváhejte kontaktovat s konkrétní poptávkou (co nejpřesnější specifikace anebo výkresy).

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti