Řetězová kola

Řetězová kola a řetězy tvoří funkční celek řetězového převodu. Vzájemná kompatibilita a vysoká úroveň kvality řetězu a řetězového kola jsou zásadními faktory vynikající funkčnosti a dlouhé životnosti celého řetězového převodu. Ke všem nabízeným řetězům dodáváme také adekvátní řetězová kola. Materiály používané na výrobu řetězových kol se mohou lišit podle druhu převodu a počtu zubů. Nejčastěji se používá ocel C45, u které je možné ozubení indukčně (povrchově) kalit. V případě zájmu zákazníka vyrobíme či dodáme řetězová kola dle vlastní dodané výkresové dokumentace, z jakéhokoliv jiného materiálu (jiný kov nebo plast), kola nerezová nebo s různou povrchovou úpravou.

Typy nabízených řetězových kol podle počtu řad ozubení jsou: jednořadé (simplex), dvojřadé (duplex), třířadé (triplex) nebo pro dva jednořadé řetězy (double simplex).

Označení námi dodávaných řetězových kol se liší následovně: řetězová kola evropské normy (06B, 08B...), řetězová kola americké normy (ASA 06A, 08A...), řetězová kola pro dopravní a agrární řetězy. Tyto skupiny se dodávají standardně i pro víceřadé řetězy, počet řad je určen číslicí uvedenou za profilem řetězového kola (např. 16B-2 – jedná se o řetězové kolo evropské normy pro dvojřadý řetěz).

Typy nabízených řetězových kol dle provedení náboje jsou: řetězová kola (s nábojem) a kola disková (bez náboje) s technickým otvorem, řetězová kola s nábojem pro kuželové pouzdro Taper Lock, řetězová kola s kaleným ozubením, otvorem a drážkou pro pero „nahotovo", řetězová kola napínací / s ložiskem.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti